Sistem mentorstva
Sistem mentorstva
Enajsta šola: Dosje Manet: zajtrk za ...
Slika Eduarda Maneta »Zajtrk v travi« je ob nastanku leta 1863 izzvala med obiskovalci in likovnimi kritiki Salona zavrnjenih ...
VSI DOGODKI >>Zavedamo se, da zgolj svetovanje o disleksiji ter potrditev prisotnosti disleksije pri posamezniku ni dovolj. Oseba z disleksijo namreč potrebuje podporo pri razvijanju strategij za spopadanje z izzivi, ki jih prinaša disleksija.
Zato smo v okviru Inštituta ustanovili bazo mentorjev, ki so kot prostovoljci pripravljeni spremljati otroke in mladostnike z disleksijo. Mentorji so opravili prvo usposabljanje v študijskem letu 2011/12 na Slovenski univerzi za tretje življenjsko obdobje, združenju za izobraževanje in družbeno vključenost, sedaj pa svoje znanje dopolnjujejo s stalnim strokovnim izpopolnjevanjem.
Usposabljanje za mentorje
2015/16
V študijskem letu 2015/16 smo pripravili naslednja strokovna predavanja:
- dr. Alan Penn: usposabljanje za učitelje osnovnih šol o skotopičnem sindromu;
- Jana Kruh Ipavec: Davisova metoda za korekcijo težav pri disleksiji;
- Dušica Kunaver: učenje angleščine za osebe z disleksijo;
- prof. dr. Ana Krajnc: Odkrivanje talentov pri osebah z disleksijo;
- Domen Fras: tipografija in digitalne aplikacije za osebe z disleksijo.
2011/12
V študijskem letu 2011/12 smo izvedli usposabljanje za mentorje in učitelje z naslovom Disleksija: med genialnostjo in izločenostjo. Izobraževanje je mentorjem in učiteljem pomagalo prepoznati pojav, kako pomagati drugim ali morebiti sebi, k ustreznemu, zadovoljujočemu načinu življenja in dela.
Usposobili smo 34 mentorjev in učiteljev iz vse Slovenije, ki sedaj delujejo bodisi kot prostovoljci-mentorji osebam z disleksijo bodisi v šoli kot nosilci podpore otrokom in mladostnikom z disleksijo.
Predavatelji so bili prof. dr. Ana Krajnc, prof. dr. Marija Kavkler, dr. Dušana Findeisen, dr. Milena Košak Babuder in Tamara Jare.
Že želite izvedeti več o usposabljanju, prelistajte izobraževalni program.